Essevee verliest van leider Gent

10 okt 2026

Een stevig gevulde Elindus Arena maakte zich na een lange interlandbreak op voor een duel tussen onze Boeren en KAA Gent. Een verslag van de wedstrijd tegen de Buffalo's lees je hier.

We zijn net geen tien minuten ver wanneer we een eerste keer opschudding mogen noteren. Kiilerich verstuurt een goede diepe bal naar Mbaye. Malick loopt slim in, kapt zijn verdediger uit, maar Van der Heyden blokt het schot tijdig af. De bezoekers reageren met een snedige aanval over links. De strakke voorzet van Delorge wordt door Lemoine goed weggewerkt.

Twee minuten later is het wel prijs voor de troepen uit Gent. Gabriël kan een verre inworp niet klemmen, waardoor Cisse van dichtbij de score kan openen: 0-1.

We spoelen door naar minuut 20. Sonko haalt uit vanuit de draai, maar Gabriël gaat prima plat op de poging van de aanvaller. Het antwoord van Essevee volgt na het halfuur met een hakje van Hedl op de voorzet van Cappelle. De poging is niet krachtig genoeg om echt gevaar te brengen. Vlak voor rust voorkomt Gabriël met een knappe redding op een poging van Gent een grotere achterstand.

Essevee komt voorzichtig uit de kleedkamer, maar is wel de eerste ploeg die kan dreigen. Een goede aanval komt bij Claes terecht, die breed legt voor Mbaye. Zijn schot wordt net op tijd geblokt. Even later is het opnieuw de beurt aan de bezoekers. Sonko zet zich goed door, maar botst op een uitstekende reflex van Gabriël.

Op het uur probeert Claes het met een poging van afstand. Roef moet de bal in twee tijden klemmen. De troepen van Beale duwen door. De poging van Mbaye wijkt af, maar Roef kan nog net in hoekschop duwen.

Met nog een kleine twintig minuten te gaan, moeten onze Boeren met z'n tienen verder. Scheidsrechter Laforge geeft eerst geel, maar na een VAR-interventie volgt alsnog rood voor Mbaye. Gent bepaalt vervolgens nog meer het tempo van de partij en kan nog eens dreigen via Volckaert. Gabriël gaat goed plat op de afstandspoging. De Buffalo's proberen de score nog te verdubbelen, maar opnieuw staat Gabriël pal.

In de toegevoegde tijd verdubbelen de Gentenaars toch nog de score. Balikwisha zorgt voor de tweede treffer van de avond, waardoor Essevee met lege handen achterblijft. Volgende week wacht een duel met Seraing in de Croky Cup.